Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring sali gimnastycznej

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring sali gimnastycznej


Monitoring sali gimnastycznej
Bardzo często do nieodpowiednich zachować uczniów oraz aktów fizycznej przemocy dochodzi podczas zajęć z wychowania fizycznego. Nie zawsze nauczyciel prowadzący takie zajęcia jest wstanie wychwycić wszystkie zagrożenia, dlatego też coraz częściej dyrekcje szkół decydują się na montaż kamer telewizji przemysłowej na salach gimnastycznych.

Monitoring sali gimnastycznej powinien być budowany w oparciu o kamery przemysłowe, charakteryzujące się podwyższoną odpornością na uszkodzenia fizyczne, np. uderzenie kamery piłką w żadnym stopniu nie powinno wpłynąć na jej prawidłowe działanie.

Dlatego też specjaliści z branży security polecają instalację kamer kopułkowych w wandaloodpornych obudowach, wyposażonych w obiektywy o szerokim kącie widzenia. Przykładem takiego rozwiązania może być kamera kopułkowa LC Security w wersji LC-1121 PREMIUM, która została wyposażona w wandaloodporną obudowę. Rozdzielczość obrazu generowanego przez kamerę LC-1121 PREMIUM wynosi aż 560 TVL, co stanowi podwyższony standard w systemach CCTV oraz pozwala na dokładne rozpoznanie zagrożeń.

Za generowanie krystalicznie czystego, ostrego i bogatego w detale obrazu w podwyższonej rozdzielczości jest odpowiedzialny nowoczesny przetwornik CCD 1/3” SONY. Kolejną zaletą użytkową proponowanego rozwiązania jest szklany obiektyw zmienno-ogniskowy 2,8-12 mm Iris Lens (ZOOM), który pozwala na przybliżenie i oddalenie obrazu, dzięki czemu możliwe jest lepsze dopasowanie urządzenia do wielkości pomieszczenia. Warto także dodać, że specjalna konstrukcja obudowy pozwala na montaż kamery zarówno na ścianie jak i suficie.