Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring firmy

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring firmy


Monitoring firmy
Skuteczny monitoring firmy powinien bazować na wysokiej jakości urządzeniach CCTV, ponieważ profesjonalne urządzenia dozorowe są w stanie zagwarantować odpowiednią funkcjonalność i jakość obrazu, który pozwala na dokładną wideoweryfikację osób, przedmiotów i zdarzeń alarmowych. Przykładem ciekawej instalacji CCTV dla różnego rodzaju przedsiębiorstw jest gotowy zestaw monitoringu firmy, który skomponowano z odpowiednio do siebie dobranych, wysokiej klasy produktów firmy LC Security.

Proponowany zestaw CCTV składa się z profesjonalnego rejestratora cyfrowego LC-8008, który dzięki  zastosowanym rozwiązaniom pozwala na stworzenie funkcjonalnego systemu monitoringu wizyjnego. Umożliwia on obsługę 8 kamer przemysłowych oraz 8 mikrofonów. Prędkość zapisu obrazów wynosi 200 kl./s (łącznie dla wszystkich kanałów wideo) dla rozdzielczości CIF 352x288 lub 100 kl./s dla rozdzielczości D1 704x576. Oczywiście rejestrator DVR LC-8008 korzysta z kompresji H.264, która pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją systemu telewizji dozorowej. Wielozadaniowość HEXAPLEX, pozwala na realizację wielu czynności w tym samym czasie (podgląd na żywo, nagrywanie, odtwarzanie, archiwizacja, tworzenie kopii zapasowej oraz przekazywanie obrazu do sieci IP). Warto także wspomnieć o wbudowanym interfejsie sieciowym Ethernet, dzięki któremu całą instalację możemy podłączyć do sieci komputerowej. Dzięki tej właściwości możemy prowadzić zdalny monitoring z dowolnego miejsca na świecie.

W prezentowanym zestawie CCTV monitoring firmy znajdziemy 8 kamer przemysłowych LC-471, do których dołączono 8 profesjonalnych obiektywów zmienno-ogniskowych 2,8-8 mm oraz 8 obudów zewnętrznych. Kamery przemysłowe w wersji LC-471 zostały wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, dzięki którym pozwalają na uchwycenie każdego szczegółu obserwowanej sceny. Za generowanie czystych, ostrych i bogatych w detale obrazów w rozdzielczości 700 linii TV odpowiada najwyższej klasy przetwornik 1/3” CCD z procesorem DSP EFFIO Sony. Doskonała jakość obrazu pozwala na zastosowanie kamer LC-471 w miejscach, w których konieczna jest precyzyjna identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów. Na uwagę zasługują także liczne opcje dodatkowe, takie jak: detekcja ruchu, powiadamianie o alarmach, maski prywatności, szeroki zakres dynamiki WDR i wiele innych, które korzystnie wpływają na jakość pracy systemów telewizji przemysłowej.

Gotowy zestaw monitoring dla firmy zawiera także akcesoria, która są potrzebne do wykonania w pełni sprawnego systemu telewizji przemysłowej.