Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamery CCTV HD-SDI

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamery CCTV HD-SDI


Kamery CCTV HD-SDI
Kamery CCTV HD-SDI pozwalają na stworzenie monitoringu wizyjnego w oparciu o kabel koncentryczny w jakości, która jeszcze do niedawna była zarezerwowana jedynie dla sieciowych systemów telewizji przemysłowej, bazujących na kamerach megapikselowych. W przypadku kamer przemysłowych HD-SDI przesyłane sygnały wideo w wysokiej rozdzielczości (HD 720p i Full HD 1080p) dane nie są poddawane kompresji, więc nie zaobserwujemy żadnych przekłamań obrazu.

Ponadto, urządzenia tego typu generują obraz praktycznie bez żadnych opóźnień, stąd lepiej sprawdzają się przy podglądzie obrazu w trybie „na żywo” niż kamery IP. Należy także dodać, że dostarczany przez nie obraz w rozdzielczości HD i Full HD jest lepszy niż w przypadku kamer sieciowych o rozdzielczości odpowiednio 1,3Mpix i 2,0Mpix.

Systemy monitoringu bazujące na kamerach przemysłowych HD-SDI cieszą się coraz większą popularnością, stąd też w ofercie praktycznie każdego producenta znajdziemy rozwiązania tego typu. Przykładem funkcjonalnej kamery HD-SDI może być model SCB-6000 firmy Samsung, który pozwala na uzyskanie i transmisję krystalicznie czystego obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ze względu na bardzo dużą szczegółowość obrazu doskonale nadaje się do montażu w miejscach, w których konieczna jest wideoweryfikacja osób i zdarzeń alarmowych. Proponowana kamera zapewnia prawidłową pracę w zmiennych warunkach oświetleniowych. Skuteczny nadzór wideo przez 24 godziny na dobę zapewnia funkcja Dzień/Noc (filtr podczerwieni), którą dodatkowo wsparto nowoczesnymi technologiami, takimi jak: cyfrowa redukcja szumów SSNRIII, poprawa kontrastu SSDR oraz balans bieli. Urządzenie może być zdalnie sterowane za pomocą interfejsu komunikacyjnego RS-485.

Kamera przemysłowa HD-SDI Samsung z serii SCB-6000 oferuje także 16-krotny zoom cyfrowy, rozbudowaną funkcję detekcji ruchu oraz opcję maskowania obszarów prywatnych.