Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamery szybkoobrotowe LC

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamery szybkoobrotowe LC


Kamery szybkoobrotowe LC
    LC-9018L i LC-9022L to dwa modele nowoczesnych kamer szybkoobrotowych sprawdzających się podczas najtrudniejszych prac dozorowych. Modele LC-9022L I LC-9018L są doskonałą propozycja nowoczesnego systemu telewizji przemysłowej.
    W ostatnim czasie kamery szybkoobrotowe przeszły głębszą metaforę, co doskonale widać w przypadku tych dwóch zaawansowanych modelów. Specjalna konstrukcja powyżej wymienionych kamer szybkoobrotowych zdecydowanie zwiększyła ich funkcjonalność oraz znaczenie w elektronicznych systemach bezpieczeństwa. Obydwa modele wyglądają niemalże identycznie jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma kamerami stanowią parametry techniczne. Kamery szybkoobrotowe z serii LC można precyzyjnie sterować klawiaturą sterującą LC-9000.

Kamera szybkoobrotowa LC-9018L


fot 1. kamera szybkoobrotowa LC-9018L

    LC-9018L to profesjonalna kamera przemysłowa zbudowana w oparciu o technologię dzień/noc. Taka konstrukcja urządzenia pozwala na prowadzenie stabilnej całodobowej obserwacji obiektu. Kamera szybkoobrotowa LC-9018L łączy w sobie najważniejsze cechy współczesnego monitoringu, mianowicie funkcjonalność i wysoką jakość. Konstrukcja wewnętrzna kamery opiera się na wydajnym i wysokiej jakości przetworniku obrazu CCD 1/3” firmy SONY. Nowoczesny przetwornik odpowiedzialny jest za przekazywanie bardzo czystych i wyraźnych obrazów także podczas pracy przy złym oświetleniu. Cechą charakterystyczną dla modelu LC-9018L jest wysoka światłoczułość rzędu 0,01 Lx. Dzięki tak dużej czułości na oświetlenie kamera doskonale sprawdza się podczas obserwacji w skrajnych warunkach oświetleniowych. Model LC-9018L posiada wysokiej jakości obiektyw AutoIris, dzięki czemu błyskawicznie dopasowuje się do panujących warunków oświetleniowych. Pozwala to na stabilne generowanie obrazów. Automatyczne systemy balansu bieli, i kontroli jakości obrazu, gwarantują że w każdej sekundzie pracy kamera dostarcza obraz najwyższej jakości. W kamerze szybkoobrotowej LC-9018L zastosowano specjalnie skonstruowany silnik, dzięki któremu urządzenie bardzo szybko może zmieniać swoje położenie. Kolejnym atutem kamery szybkoobrotowej LC-9018L jest duży zoom optyczny (18x) pozwalający na swobodne przybliżanie i oddalanie kadru. Połączenie super wysokiej rozdzielczości rzędu 480 TVL z 18-krotnym zoomem optycznym pozwala na bardzo precyzyjną identyfikację wszystkich obiektów znajdujących się w kadrze. Kamera LC-9018L to fantastyczna propozycja zewnętrznego monitoringu CCTV.

Kamera szybkoobrotowa LC-9022L


fot 2. kamera szybkoobrotowa LC-9022L

    Model LC-9022L podobnie jak kamera LC-9018L przystosowany jest do zastosowań zewnętrznych. Model LC-9022L został zbudowany w oparciu o markowy przetwornik obrazu CCD SONY Super HAD o podwyższonej zdolności rozdzielczej na poziomie 480 linii telewizyjnych. Cechą wyróżniającą kamerę szybkoobrotową LC-9022L od modelu LC-9018L jest imponujący zoom optyczny (27x), który w połączeniu z 10-krotnym umożliwia uzyskanie imponującego zbliżenia 270 razy. Urządzenie posiada wysokiej jakości silnik sterujący, dzięki czemu bardzo szybko można wycelować we skazane miejsce. Kamera szybkoobrotowa LC-9022L może także nieustannie skanować kadr dookoła swojej osi. Model LC-9022L fantastycznie sprawdza się podczas pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych. Dualna konstrukcja wspierana przez wysokiej klasy obiektyw z automatyczną przysłoną stanowi gwarancję stabilnej pracy i rejestrowania wizji w najwyższej jakości. Kamera szybkoobrotowa LC-9022L posiada nieco mniejszą światłoczułość niż model LC-9018L. Jednakże czułość na oświetlenie na poziomie 0,02Lx także pozwala na prowadzenie wysokiej jakości obserwacji przy niekorzystnym oświetleniu. Solidnie wykonana obudowa chroni wewnętrzny moduł i pozwala urządzeniu na pracę w bardzo dużym zakresie temperaturowym od -40 do +60 stopni Celsjusza. Doskonałe parametry użytkowe oraz funkcjonalność sprawiają, że kamera szybkoobrotowa LC-9018L jest bardzo dobrą propozycją monitoringu zewnętrznego.

Klawiatura sterująca LC-9000


fot 3. klawiatura sterująca LC-9000

    Klawiatura sterująca LC-9000 jest profesjonalnym urządzeniem dozorowym przystosowanym do obsługi maksymalnie 32 najnowszej generacji kamer szybkoobrotowych. Klawiatura sterująca LC-9000 doskonale współpracuje z kamerami szybkoobrotowymi z serii LC (LC-9018L, LC-9022L). LC-9000 jest niezbędnym elementem każdej nowoczesnej instalacji monitoringu CCTV. Urządzenie zostało zaprojektowane głównie z myślą o funkcjonalności i łatwości użytkowania. Manipulator LC-9000  pozwala na szybkie i precyzyjne ustawianie interesującego nas kadru. Sterowanie kamerami szybkoobrotowymi przy pomocy klawiatury LC-9000 jest bardzo proste i nie powinno nikomu stwarzać większych problemów. Klawiatura sterująca LC-9000 pozwala na sterowanie obrotem oraz kątem nachylenia kamery szybkoobrotowej. Specjalistyczny joystick pozwala na sterowanie urządzeniami wizyjnymi w płaszczyźnie 3D. Klawiatura sterująca LC-9000 dodatkowo została doposażona w przejrzysty ekran LCD, który w dużym stopniu ułatwia obsługę kamer CCTV. Dodatkowe funkcje klawiatury sterującej LC-9000 to: interfejsy (RS485, RS232), protokoły (Pelco D, Pelco P, VinPD, Matri), pobór mocy 5W.

Podsumowanie

    Seria nowoczesnych kamer szybkoobrotowych z serii LC została zaprojektowana głównie z myślą o pracy w wymagających zewnętrznych systemach telewizji przemysłowej. Urządzenia szybkoobrotowe z serii LC fantastycznie sprawdzają się w wizyjnych systemach monitoringu miast. Kamery szybkoobrotowe LC doskonale radzą sobie z wymaganiami jakie stawiają przed nimi instalacje miejskie. Kamery szybkoobrotowe są niezawodne w zakresie elementów mechanicznych i optycznych oraz niezwykle odporne na niekorzystne i zmienne warunki atmosferyczne.