Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring w szkołach

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring w szkołach


Monitoring w szkołach
Ruszyła druga edycja rządowego programu „monitoring w szkołach”. Twórcą programu „monitoring w szkołach” jest były minister edukacji narodowej Roman Giertych.
Program został zaplanowany na okres trzech lat. W ciągu trzech lat wszystkie polskie szkoły spełniające ściśle określone wymagania dostaną dofinansowanie na budowę systemów telewizji przemysłowej. Rząd na program przeznaczył kwotę 90 milionów złotych. Pierwsza edycja programu przypadła w roku 2007 i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku w programie „monitoring w szkołach” wprowadzono kilka ważnych poprawek. O dofinansowanie na monitoring mogą ubiegać się wszystkie szkoły posiadające minimum 100 uczniów (wcześniej wymagane było minimum 200 uczniów). Oprócz zmniejszenia wymaganej liczby uczniów, zostanie całkowicie zniesiona możliwość rejestrowania dźwięku, ponieważ według rzecznika praw obywatelskich narusza to prywatność uczniów. Według programu na rok 2008 kamery przemysłowe mają monitorować głównie wejścia do szkół oraz w niektórych także zewnętrzne otoczenie szkół. Wnioski o dofinansowanie na kamery przemysłowe należy składać do końca kwietnia bieżącego roku.
Jeżeli chcieliby Państwo zabezpieczyć swoją szkołę to zapraszamy do zakupu systemu monitoringu: http://www.ctr.pl/zestawy-kameringu/szkola.html